Yurtiçi Ve Yurtdışı Otel İşlemleriniz NB IST Turizm Güvencesi Altında

Temelinde, konaklama ihtiyacına cevap veren işletmeler olan oteller; gelişen dünya şartları, tüketici davranışları, seyahat amaçları ve çeşitliliği gibi sebeplerden ötürü artık sadece konaklama hizmeti vermekle yetinmemektedirler. Farklı müşteri tipi ve taleplerine göre yeni vizyonlar oluşturan çağımızın otelcilik işletmeciliği de; seyahat amacına uygun hizmet özellikleri oluşturmaktadır. Bunu göz önünde tutarak oluşturulmuş internet sitemizde; farklı kategoriler altında sınıflandırılmış çok sayıda otel bilgilerine yer verilmiştir. NB IST Turizm olarak dünyanın bir çok yerinde anlaşmalı olduğumuz otellerin rezervasyonlarını sizin adınıza yapabiliyoruz.

Başlıca Konaklama Tesisi ve Otel Kategorileri

Yurtiçi ve yurtdışı oteller için rezervasyon yaptırabileceğiniz başlıca otel kategorileri;

 • Şehir otelleri
 • Kongre ve iş amaçlı faaliyetlere uygun oteller
 • Tatil amaçlı tesisler; tatil köyü, sağlık merkezleri, kaplıca otelleri gibi
 • Butik hizmet sunan oteller, şeklinde sıralanabilir.

Bu kategoride yer alan oteller, aynı zamanda; bölgesel, yıldız sayısı ya da zincir otel ismi olarak da kolaylıkla sorgulanabilir. Dilediğiniz oteli aşağıdaki başvuru formundan bize iletebilirsiniz.

Otellerle İlgili Yapabileceğiniz Tüm İşlemler

NB IST Turizm olarak aşağıdaki hizmetleri size profesyonel olarak sağlamaktan onur duyuyoruz. Sizlere bir telefon kadar uzağız.

 • Kolayca otel ya da konaklama tesisi sorgulama
 • Otel veya tesise ait genel bilgilerle oda özelliklerine ait bilgilere erişim
 • Konum bilgisi
 • Oda ücret bilgileri
 • Özel talep ya da sorularınızı bizlere iletme imkanı, şeklinde sıralanabilir.

Sitemiz üzerinden yurtiçi ve yurtdışı otel rezervasyonu yapabileceğiniz gibi; rezervasyon öncesi ya da sonrası olabilecek sorularınız için de bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Bizi arayarak yapacağınız otel sorgulamalarında; aynı bölge ve aynı dönem de olsa, farklı fiyatlar görülebilir. Otel ve konaklama tesislerinin fiyatlama politikaları birbirinden bağımsızdır. Buna bir örnek vermek gerekirse; bir konaklama tesisi, ileri tarihli bir rezervasyona çok uygun bir fiyat verebilir ancak bunun ödemesini rezervasyon aşamasında talep edebilir. Bu sayede; erken tahsilat yaparken aynı zamanda da rakiplerine göre, misafirlerine daha uygun fiyat sunma avantajını kullanabilir. Bu nedenle; otel rezervasyonu öncesi; seçilen oda fiyatının şartları ve bilgilerinin kontrol edilmesi unutulmamalıdır. Oda satış şartı gereği; ödemesi yapılmış uygun fiyatlı rezervasyonun iptali durumunda, ücret iadesi uygulanmıyor olabilir.

İnternet sitemizden araştıracağınız oteller arasında en uygun olanını bulabilmek için, öncelikle hangi amaçla konaklama yapılacağının netleşmiş olması gerekmektedir. Tatil amaçlı bir konaklama ile iş amaçlı seyahate uygun konaklama tesisleri farklı özellikler içerebilir. Buna karşılaştırmalı birkaç örnek vermek gerekirse;

 • İş amaçlı konaklamalarda, daha çok merkezi nokta seçilirken, tatil amaçlı konaklamada; tatilin amacına uygun olarak seçilen bölgede konaklamak avantajlı olmaktadır.
 • İş amaçlı konaklayanların, gerektiğinde otellerinde ofis ya da çalışma ortamına ihtiyaçları olabilir. Bu amaca uygun işletmeler misafirlerinin bu talebini yerine getirebilirken, tatil amaçlı bir konaklama tesisi bu tip bir imkan sunamayabilir.